game

game
بازی ۱۲ دقیقه همین ماه برای پلی‌استیشن و سوییچ عرضه خواهد شد

بازی ۱۲ دقیقه همین ماه برای پلی‌استیشن و سوییچ عرضه خواهد شد

محمد اميری
6 آذر 1400 | 11:06
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

سازنده‌ی این بازی یعنی شرکت نومادا (Nomada) به همراه ناشر آناپورنا (Annapurna) اعلام کردند که بازی ۱۲ دقیقه (Twelve Minutes) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ۵ به همراه نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد. تاریخ عرضه آن هم ۱۶ آذر (۷ دسامبر) اعلام شده است.

بازی ۱۲ دقیقه در ماه شهریور برای کنسول‌های نسل ۸ و ۹ مایکروسافت به همراه کامپیوتر عرضه شد. فروشنده این بازی در کامپیوتر استیم بود. بازی ۱۲ دقیقه را می‌توان یکی از خاص‌ترین نمونه‌های ساخته شده در این مدت دانست. همین سبک خاص بازی باعث شد تا طرفداران مخصوص خود را داشته ولی در عین حال برخی هم اصلا به آن علاقه نداشته باشند.

در بازی ۱۲ دقیقه دوربین در بالا قرار دارد و شما کاراکترها را از بالا می‌بینید. شما در آن آزادی عمل بسیاری دارید و باید طبق آن چیزی که فکر می‌کنید نسبت به اتفاقات پیش آمده واکنش نشان دهید. توضیح داستان بازی به طور کلی دشوار است. در اصل شما یک کارمند ساده هستید که وارد خانه شده و همسرتان قصد دارد شما را سورپرایز کند. ناگهان پلیس در خانه‌ی شما را زده و داستان به طور کلی جهت متفاوتی می‌گیرد.

همان‌طور که از نام بازی مشخص است، زمان‌سنج بازی بعد از ۱۲ دقیقه به اول باز می‌گردد. به این معنا که شما تنها ۱۲ دقیقه فرصت دارید تا تصمیمات خود را بگیرید و پیشرفت کنید. بعد از آن دوباره باید یک سری فرآیند را از اول انجام دهید. نکته‌ی جالب بازی اینجاست که به دلیل همین منطق بازی شما می‌توانید کارهای بسیار جالب و خلاقانه‌ای بکنید.

هدف اصلی کاراکتر شما خارج شدن از این چرخه زمانی و یافتن یک سری حقایق درباره‌ی همسرش است. به همین دلیل شما باید راه‌های مختلف را امتحان کنید تا در نهایت مسیر اصلی برای خارج شدن از این بازه زمانی کم را پیدا کنید. در اصل نام بازی ۱۲ دقیقه و حتی بازه کلی بازی هم به همین مقدار است اما بازی ۱۲ دقیقه شما را بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید درگیر خواهد کرد.

در بازی ۱۲ دقیقه بازیگران مشهوری صداگذاری کرده‌اند که می‌توان به دیزی رایدلی (Daisy Ridely) و جیمز کم آووی (James McAvoy) اشاره کرد.

نوآوری موجود در بازی ۱۲ دقیقه دلیلی بود که باعث شد این بازی به شدت مورد توجه رسانه قرار بگیرد. حال مشکل اینجا بود که کاربران پلی‌استیشن و سوییچ توانایی تجربه آن را نداشتند. به علت ساده بودن بازی به‌خصوص در زمینه گرافیکی، می‌توان گفت که به‌راحتی در کنسول سوییچ هم اجرا خواهد شد.

کد خبر: 9060254
منبع خبر: Gematsu.com