daily

daily
طراحی هتل بزرگ بانکوک

طراحی هتل بزرگ بانکوک

الناز احمدی
21 دی 1399 | 5:45
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

طراحی هتل بزرگ شهر بانکوک صرفاً یک فضای اقامتی نیست، بلکه اقدامی معمارانه و ضروری در جهت تکیمل برنامه فیزیکی شهر به شمار می رود. معماری برجسته هتل رُزوود بر اساس اصول معماری معاصر به مرحله اجرا رسید تا بخش مهمی از فضای تجاری شهر را پشتیبانی کند. ساختمان هتل عنصر تکمیل کننده خط آسمانه شهر و محور بلند مرتبه سازی شهر می باشد.

طراحی ساختمان هتل لوکس رزوود چشم انداز شهر را توسط خطوط ظریف و زیبای طراحی حجم پروژه ارتقا داده است. خطوط ظریف و حرکات ساده در کالبدی بزرگ ما را با نمایی دعوت کننده مواجه می کند. شکل هندسی ساختمان هتل به طراح کمک کرده تا تعداد اتاق های هتل را افزایش دهد. کنسولی که به شکل یک شیب به مرکز ساختمان قوس تیزی داده و در طبقات بالا دوباره کاهش پیدا کرده است. با توجه به استایل طراحی ساختمان و ایجاد تنوع در سبک و سیاق برنامه فیزیکی شهر، مسئولان بانکوک از این پروژه استقبال کرده اند.

طراحی نمای ساختمان به غیر از زیبایی های بصری به افزایش متراژ تراس های برخی سوئیت ها انجامیده، و ضلع بالای هتل را متمایز ساخته است. اتصال دو سازه مرتفع به خلق یک آتریوم مرکزی و باغ های پر جنب و جوش انجامید که در انتها به یک آبشار عمودی دراماتیک منتهی شده است. سلسله مراتب این فضاها مهمان ها را به کنکاش و گذر در هتل تشویق کرده و آنها را با فضای تفننی آشنا می سازد. طراحی 159 اتاق در 30 طبقه، و تعبیه دو رستوارن بزرگ، دو بار (Bar)، یک استخر آب گرم بیرونی، باشگاه فیتنس، و بام گسترده با ارائه منظره پانوراما بانکوک از عرصه های بی نظیر این پروژه می باشند.

برخی از اتاق های هتل ویلاهای آسمان نامگذاری شده که دارای تراس بزرگ و استخر شنای اختصاصی می باشد. هتل رزوود به واسطه اتصال به حمل و نقل عمومی، مونو ریل، سفارتخانه و فضاهای اداری-تجاری، راحت ترین دسترسی را به اقامت کنندگان خود می دهد. طراحی داخلی هتل که توسط یک شرکت معماری بومی انجام شده، با تاثیرپذیری از سبک های مدرن و سنتی تایلندی، اتاق ها و فضاهای عمومی را طراحی کرده اند.

کد خبر: 9910210294