music

music
نماهنگ «باران» منتشر شد

نماهنگ «باران» منتشر شد

بهاره کريمی
3 دی 1400 | 7:05
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

به نقل از روابط عمومی پروژه، نماهنگ «باران» اولین اثر مشترک وصال صالحیان و سینا شبان‌پور از هنرمندان جوان موسیقی ایرانی با تصاویری از نوازندگی این دو هنرمند در شمال کشور منتشر و در دسترس مخاطبین قرار گرفت.

این اثر که برای دونوازی سنتور طراحی و ساخته شده است، در قالب موزیک ویدئو با همراهی همایون نصیری به عنوان نوازنده‌ مهمان کوبه‌ای، کارگردانی جواد قاسمی با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تولید و منتشر شده است.

وصال صالحیان و سینا شبان‌پور ۲ آهنگساز این اثر، درباره «باران» نوشته اند:

«این قطعه اولین قطعه از مجموعه قطعات مشترک ماست که برای دو سنتور طراحی و ساخته شده است و آنچه می شنوید و می بینید، حاصل هم نوازی های ماست که در این سال‌ها اتفاق افتاده و چکیده هر فصل از همراهی و اشتراک گذاری تفکرات، قطعاتی است که «باران» از قدیمی‌ترین آنها است که در ادامه‌ مسیر با برنامه‌ریزی مشخصی، قطعات بعدی نیز منتشر خواهند شد. البته آشنایی ما از دوران کارشناسی در دانشکده‌ موسیقی دانشگاه هنر آغاز شد و «باران» جزء اولین محصولات این هم‌آوایی است.

در آثار بعدی نوازنده و نوازندگان مهمان دیگری به این «دوئت سنتور» اضافه خواهند شد و در هر پروژه از وجود موزیسین‌های خوش ذوق دیگر همچون هنرمند عزیز همایون نصیری بهره خواهیم برد. ناگفته نماند آلبومی در دست انتشار داریم که بخش عمده‌ای از آن ضبط شده و آثار حول محور «دونوازی سنتور» جریان دارد و امیدواریم هرچه سریع تر آماده و به علاقمندان تقدیم شود . البته تلاش داریم که در صورت مهیا شدن شرایط، این آثار را در قالب کنسرت و اجراهای زنده به روی صحنه ببریم.»

وصال صالحیان نوازنده سنتور، آهنگساز و مدرس، دانش آموخته مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نوازندگی موسیقی ایرانی از دانشگاه هنر تهران است، وی سابقه همکاری با گروههای «وارش»،«آبیدر»، «تیروژ»، «گلستانه»، «صبا»و«ساینه» را دارد، این هنرمند در آلبوم های «حالا چرا»، «سودای ناتمام»، «دل رسوا»، «هرچه بود گذشت» به هنرنمایی پرداخته است.

سینا شبان‌پور آهنگساز، نوازنده‌ سنتور و مدرس دانشگاه و هنرستان موسیقی، دانش آموخته‌ مقطع کارشناسی نوازندگی موسیقی ایرانی و کارشناسی ارشد اتنوموزیکولوژی از دانشکده‌ موسیقی دانشگاه هنر تهران و همچنین کارشناس ارشد روانشناسی عمومی است.

کد خبر: 10030278
منبع خبر: https://www.mehrnews.com