events

events
نمایشگاه ساز و آلات موسیقی ایرانی تهران اسفند 1400

نمایشگاه ساز و آلات موسیقی ایرانی تهران اسفند 1400

زهرا کشاورز
6 اسفند 1400 | 1:54
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

نمایشگاه ساز و آلات موسیقی ایرانی با حمایت مجموعه فرهنگی هنری «هفتا» 10 الی 14 اسفندماه 1400 در برج میلاد برگزار می‌شود. در این نمایشگاه، از مهم‌ترین و سرشناس‌ترین فعالین حوزه‌ی تولید سازهای ایرانی دعوت شده است تا فرآیند تولید ساز و سختی‌ها و پیچیدگی‌های آن را نشان دهند.

مقوله‌ی تولید سازهای ایرانی که در دوره‌های مختلف، سختی‌ها و مشقت‌های خاص خود را به همراه داشته و فعالین این عرصه در این نمایشگاه برای اولین بار قرار است بی‌واسطه با علاقه‌مندان این حوزه ملاقات کنند و به بحث و تبادل نظر بپردازند.

کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی درباره‌ی سازهای ایرانی به همراه گفت‌وگوهای زنده و ویدئویی با اساتید و بزرگان موسیقی ایران که برای حمایت و بازدید از این نمایشگاه دعوت شده‌اند، از دیگر بخش های جنبی این نمایشگاه است.

در بخشی از بروشور این برنامه، در توضیح فرآیند برگزاری چنین نمایشگاهی، آمده: «در راستای رسالت مجموعه فرهنگی هنری «هفتا» جهت حفظ و شناخت هر چه بیشتر میراث عظیم فرهنگ و هنر ایرانیان و توجه به جایگاه مهم فرهنگ و هنر موسیقی در کشور، در نظر داریم با عنایت به مجوز اخد شده از وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، هم‌زمان با ایام پر سعادت مبعث حضرت رسول اکرم (ص)، رویدادی در حوزه ساز، آشنایی با ادوات موسیقی، کارگاه‌های آموزشی تخصصی در خصوص ساخت ساز، تعمیر و نگهداری سازها، با مشارکت اساتید و پیش‌کسوتان این حوزه را در تاریخ 10 الی 14 اسفند در ساختمان اصلی برج میلاد برگزار کنیم».

گفتنی ست «مهدی فهار» دبیر اجرایی این نمایشگاه است و حضور و بازدید برای کلیه علاقمندان در این نمایشگاه آزاد و رایگان است.

زمان برگزاری  نمایشگاه ساز و آلات موسیقی ایرانی ؛تهران – در محل سالن برج میلاد  تهران – در تاریخ 10 تا 14 اسفند ماه 1400 میباشد.

کد خبر: 12060341
منبع خبر: https://www.darkoob.ir