book

book
کتاب تکه چوب‌های پولساز

کتاب تکه چوب‌های پولساز

مهسا مريدی
10 بهمن 1399 | 3:25
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

کتاب تکه چوب‌های پولساز نوشته حامد شاهسوندی، شما را با ماده‌ای شگفت‌انگیز به نام رزین اپوکسی آشنا می‌کند تا بتوانید با آن کارهای هنری زیبا خلق کنید. شما می‌دانید تکه‌چوب‌های پول‌ساز چیست؟ اگر دقت کنید ممکن است گاهی در نزدیکی یک کارگاه یا انبار چوب و یا اطراف خانه‌تان، خرده چوب‌هایی را ببینید که کنار گذاشته شده‌اند و یا چوب‌های غیر قابل استفاده‌ای که نجارها آن‌ها را دور ریخته‌اند. شما باید به این خرده چوب‌ها به عنوان مواد اولیه‌ای برای آغاز یک کار بنگرید. موادی که بسیار ارزان و در دسترس‌تان است اما به آن بی‌توجه بوده‌اید!

این تکه‌چو‌ب‌ها می‌توانند به آثار هنری خارق‌العاده تبدیل شوند، می‌توانند به صندلی، پنجره، در، میز و یا هر چیز دیگری که دلتان می‌خواهد تغییر ماهیت بدهند. این کتاب به شما یاد می‌دهد کاری کنید تا تکه‌چوب‌های خود را با استفاده از رزین اپوکسی پول‌ساز کرده و از این خرده چوب‌های بی‌استفاده درآمد کسب کنید.

کتاب تکه چوب‌های پول‌ساز برای تمام افرادی که در کار چوب هستند مثل کابینت‌سازها، سازنده‌های در و پنجره، طراحان دکوراسیون و… بسیار مفید است و می‌توانند از آن بهره ببرند، حتی برای کسانی که می‌خواهند تازه وارد این مشاغل بشوند کارآمد و کابردی است.

در این کتاب اصطلاحات شیمی توضیح داده نشده است اما سعی شده که تمامی مفاهیم به طور ساده و روشن بیان شوند و بیشتر تلاش شده تا به عملیاتی کردن علم رزین اپوکسی برای علاقه‌مندان پرداخته شود تا به بیان مفاهیم تئوری آن.

فصل اول این کتاب شما را با ماده رزین اپوکسی آشنا و کاربردهای مختلف آن را معرفی می‌کند. در فصل دوم روش درست انتخاب ظروف، روش توزین، مفاهیم ژل‌تایم، روش کنترل و… را می‌آموزید. در فصل سوم یاد می‌گیرید چگونه یک کارگاه حرفه‌ای راه بیندازید. در فصل چهارم شما با انواع میزهای پوشش داده شده با رزین اپوکسی آشنا می‌شوید و ساخت آن‌ها را می‌آموزید. سرانجام در فصل پنجم مراحل نهایی کار با رزین اپوکسی را فرا می‌گیرید.

رزین اپوکسی از خانوادۀ رزین‌های دوجزئی است که شامل «پایۀ رزینی» و «هاردنر» می‌باشد. این دو جزء باید به نسبت مشخص، بنا بر فرمولاسیون و کاربرد آن، با یکدیگر مخلوط شوند و سپس روی سطح یا قالب دلخواه استفاده شود. در این فصل نمی‌خواهم وارد مباحث شیمی شوم. همین‌قدر که بتوانید دو جزء را از یکدیگر تشخیص دهید و اصول اولیۀ کار را یاد بگیرید، کفایت می‌کند.

پایۀ رزینی یا جزء A، اساس کار ماست که به سخت‌کنندۀ جزء B نیاز دارد. پایۀ رزینی انواع مختلف دارد که عمدۀ نمونه‌های موجود در بازار و مناسب کار ما، از نوع «بیسفنول آ» است. در کارهای دکوراتیو معمولاً از نوع خاصی از هاردنرها استفاده می‌کنند که به آن «پلی‌آمین» می‌گویند. هاردنرهای پلی‌آمین معمولاً بی‌رنگ‌اند و قابلیت اعمال در حجم را دارند.

کد خبر: 9911100313