cinema

cinema
کیلین مورفی انتخاب اول بازی در نقش تامی شلبی نبود

کیلین مورفی انتخاب اول بازی در نقش تامی شلبی نبود

مهتاب شمشيری
15 آذر 1400 | 2:12
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

تقریبا غیرممکن است که پیکی بلایندرز را بدون حضور کیلین مورفی در نقش اصلی سریال، تامی شلبی تصور کنید اما چندی پیش مشخص شد که مورفی در ابتدا برای این نقش انتخاب نشده بود.

این سریال بیشتر به دلیل شخصیت‌های برجسته و پیچیده‌اش، موفقیت چشم‌گیری داشته، جوایز زیادی را برنده شده است و هر فصل که می‌گذرد، محبوبیت بیشتری کسب می‌کند. پیش‌بینی می‌شود که فصل ششم پیکی بلایندرز پس از مدت‌ها انتظار، زمستان امسال پخش شود و پس از آن، فیلم کامل پیکی بلایندرز که اخیرا معرفی شده است، منتشر خواهد شد.

پیکی بلایندرز در سال ۱۹۱۹ در بیرمنگام شروع می‌شود و داستان خانواده شلبی را دنبال می‌کند که به کشت و کشتار می‌پردازند و از سرگردانان خیابانی به صاحبان کسب‌وکارهای قانونی تبدیل می‌شوند. تامی شلبی (با بازی کیلین مورفی) به عنوان رئیس خانواده و رهبر باند، مغز متفکر این امپراتوری است که خانواده را در جنگ‌ با باندهای دیگر، آشفتگی‌های درونی، سیاست‌های پیچیده و باقی موارد هدایت می‌کند که همگی منجر به اوج گرفتن قدرت این خانواده به عنوان افرادی ثروتمند می‌شوند. این خانواده در فصل ۵ و زمانی که ثروت خود را به دلیل سقوط بازار سهام در سال ۱۹۲۹ از دست می‌دهند، دوباره به راه‌های غیرقانونی روی می‌آورند. فصل ۶ پیکی بلایندرز احتمالا از جایی که سریال در فصل ۵ پایان یافت، ادامه پیدا خواهد کرد و معضلات روانی، احساس گناه و غم از دست دادن همسر و مصرف مواد افیونی توسط تامی را به تصویر می‌کشد.

بازی مورفی در نقش تامی شلبی در سریال پیکی بلایندرز، برای او جوایز متعددی از جمله بهترین بازیگر نقش اول مرد درام از آکادمی فیلم و تلویزیون ایرلند و جایزه تلویزیون ملی برای بهترین اجرای درام را به ارمغان آورده است. به نظر می‌رسد که در ابتدا کارگردان سریال، استیون نایت مطمئن نبود که آیا مورفی را به عنوان مرد اصلی خود انتخاب کند یا خیر و برای این نقش به شخص دیگری چشم دوخته بود. هنگام انتخاب بازیگر برای نقش تامی در پیکی بلایندرز، نایت در مقطعی، جیسون استاتهام را برای این نقش می‌خواست و در واقع این کیلین مورفی بود که نظر او را تغییر داد.

نایت در مصاحبه‌ای گفت: «من هر دوی آن‌ها را در لس آنجلس ملاقات کردم تا درباره این نقش با آن‌ها صحبت کنم و جیسون را انتخاب کردم. یکی از دلایلم این بود که جیسون از نظر فیزیکی شرایط بهتری داشت. کیلین از این نظر کمی متفاوت بود.» مورفی تردید نایت در انتخاب او را احساس کرد و بعدا (در مصاحبه با گاردین) گفت: «نیاز بود تا او را قانع کنم. در ابتدا، درباره این که آیا من از آمادگی جسمانی لازم برخوردار هستم یا خیر، شک و تردیدهایی وجود داشت که من از آن‌ها آگاه هستم. من از نظر جسمی، قوی‌ترین فرد ممکن نیستم».

با این حال، یکی جذاب‌ترین خصوصیات تامی در سراسر پیکی بلایندرز، توانایی او در بهره بردن از دست کم گرفته شدن خود توسط دیگران است. دشمنان تامی شلبی (مانند نایت در قبال مورفی) او را فردی ترسناک نمی‌دانند، زیرا او در ابتدا به‌عنوان کسی که باید از او ترسید به نظر نمی‌رسد. همین عدم قدرت‌نمایی فیزیکی است که تامی را به همان کسی که در سریال است تبدیل‌ می‌کند. انتخاب فردی با خصوصیات فیزیکی استاتهام، فاکتورهای متعددی را در پیکی بلایندرز تغییر می‌دهد اما لزوما باعث پیشرفت سریال نمی‌شود.

مورفی برای تغییر نظر نایت، متنی را برای کارگردان ارسال کرد و گفت: «به یاد داشته باش که من یک بازیگر هستم». نایت در مصاحبه خود، واکنشش به متن مورفی را به یاد می‌آورد و می‌گوید: «مسئله دقیقا این بود که او به عنوان یک بازیگر به خوبی می‌تواند خود را تغییر دهد و متحول کند». هنگام تماشای پیکی بلایندرز، مورفی از نظر روانشناختی به همان اندازه (اگر نگوییم بیشتر) بازیگری که از نظر فیزیکی قوی‌تر است، ترسناک به نظر می‌رسد. تامی بی‌رحم و درخشان و همیشه یک قدم جلوتر از بقیه است.

کد خبر: 9150263
منبع خبر: screenrant