daily

daily
بروس مائو : طراحی باید «بخشی از زندگی باشد و از آن جدا نباشد»

بروس مائو : طراحی باید «بخشی از زندگی باشد و از آن جدا نباشد»

الناز احمدی
26 دی 1400 | 6:47
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

به گفته طراح و مدیر عامل شرکت بروس مائو، طراحی موفق به معنای طراحی برای طبیعت است و «یکی از بزرگترین فرصت های تجاری در تاریخ بشریت» است.

مائو یک طراح، نویسنده و معلم کانادایی الاصل است که با برندهای پیشرو بین المللی از جمله کوکاکولا کار کرده است. مشاور طراحی او در شیکاگو، شبکه تغییر عظیم (MCN) از روش تفکر طراحی برای کمک به توسعه راه حل های پایدار برای مشکلات جهانی استفاده می کند. مائو در سخنرانی خود که چگونه طراحی می‌تواند جهان را تغییر دهد، که در هفته کسب و کار طراحی (BODW) 2021 در هنگ کنگ ارائه شد، بر این موضوع تمرکز کرد که چگونه طراحان می‌توانند به ایجاد روش‌های پایدار زندگی کمک کنند.

طراح معتقد است که همدلی کلید فرآیند طراحی است زیرا به حل مسئله کمک می کند. مائو توضیح داد: «همدلی واقعاً هسته اصلی هر کاری است که من انجام می دهم.» وقتی به کاری که یک طراح انجام می دهد فکر می کنید، ما با همدلی شروع می کنیم و سعی می کنیم مشکلی را که به ما در حل آن کمک می کند درک کنیم.

مائو می گوید: «همه چیز طوری طراحی شده که انگار ما صاحب طبیعت هستیم و انگار بخشی از طبیعت نیستیم. گویی طبیعت نامحدود است». در مقابل، مائو روش طراحی سازمانی خود را مورد بحث قرار داد، که به گفته او مبتنی بر همدلی و درک اکوسیستم‌های طبیعی و رفتار انسانی است.

طراحی سازمانی شامل 24 اصل طراحی است و به جای تمرکز صرف بر منافع انسان، بر طراحی برای زندگی به عنوان یک کل متمرکز است. مائو همچنین این مفهوم را در آخرین کتاب خود به نام MC24 بررسی می کند که قصد دارد طرز فکر خوانندگان را در مورد طراحی تغییر دهد. مائو چند اصل را در هفته کسب و کار طراحی 2021 مورد بحث قرار داد، از جمله پیشروی در طراحی، که به گفته او راهی برای تصور و اجرای یک چشم انداز در طول فرآیند طراحی است. مائو گفت: «اولین اصل رهبری طراحی است. “به عبارت دیگر، طراحی یک روش رهبری است، راهی برای تصور آینده و اجرای سیستمی آن چشم انداز. طراحان توانایی تولید آن چشم انداز و اجرای سیستماتیک آن چشم انداز را دارند.”

مائو همچنین در مورد یک اصل دوم از فلسفه طراحی خود صحبت می کند که بیان می کند که طراحی بالاتر یا جدا از طبیعت نیست. او در طول این گفتگو توضیح داد: «ما اکنون می‌دانیم که محدودیت واقعی برای مرزهای طبیعت وجود دارد. » هر کاری که ما انجام می دهیم باید به این روش جدید طراحی شود. باید طوری طراحی شود که بخشی از زندگی باشد و از آن جدا نباشد.

این دلهره آور است، اما همچنین یکی از بزرگترین فرصت های تجاری در تاریخ بشریت است، فرصتی برای گرفتن آن سطح از تنظیم مجدد است.

علاوه بر این، مائو معتقد است که آموزش طراحی باید «رویکرد انسان محور را بیاموزد». مشابه نظریه طراحی خود، مائو فکر می کند که آموزش طراحی باید بر نحوه ادغام طراحی با دنیای طبیعی متمرکز شود.

مائو توضیح داد: «بیشتر شهرها برای بیرون راندن طبیعت طراحی شده اند. ما باید به مکان بهتری برسیم – باید به خودمان فکر کنیم که در دنیای طبیعی ادغام شده‌ایم و این ما را به چالش می‌کشد تا همه چیز را متفاوت انجام دهیم.»

 

کد خبر: 10260301
منبع خبر: instyle