daily

daily
طراحی داخلی واحدهای مسکونی برج‌های دوقلوی کیش

طراحی داخلی واحدهای مسکونی برج‌های دوقلوی کیش

الناز احمدی
19 بهمن 1399 | 3:01
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

در عبور از خیابان های آرام و خلوت کیش به مجتمعی در جنوب شرقی جزیره، درساحل مرجان می رسیم. برج های دوقلوی کیش در زمینی به مساحت 15 هزارمتر مربع و به عنوان نزدیک ترین سازه به دریا، ساخته شده است. در طراحی داخلی واحدهای مسکونی در حالیکه هر سه واحد حرف مشترکی برای گفتن دارند، هر کدام داستانی مجزا و جداگانه را روایت میکنند، تلاش طراح بر این بوده است که با تعریف فضاهای مینیمال و فاقد پیچیدگی؛ فراغت، تفریح و تجربه‌ اقامتی به یاد ماندنی را برای مخاطب فراهم آورد.

واحد تیپ A القاگر نوعی آرامش و سکوت است، حسی شبیه به آرامش فضای جزیره. این واحد به واسطه پنجره‌های وسیع سرتاسر با منظره ای فراخ رو به دریا، فاصله ناظر و دریا را از میان برداشته و ارتباط بصری قابل توجهی با محیط بیرون را برقرار کرده است. نشیمن و ناهارخوری، فضایی روشن و دلباز با مبلمان مدرن و راحت از نور مناسب و ایده آلی در طول روز برخوردار بوده و نورپردازی شب به گونه‌ای است که در  هنگام تاریکی، جلوه‌ی دریا را از میان نبرد. نورهای محیطی مانند آباژور و چراغ‌های رومیزی فضای دلنشینی را در هنگام شب برای ساکنان فراهم آورده است.

رنگ‌های به کار رفته، با تاکید بر عناصر طبیعی اقلیم حاکم و ترکیبی از آبی های آسمان و دریا به عنوان بستر طبیعی پروژه درنظر گرفته شده و با  استفاده  از عناصر رنگی، کنتراست ظریفی در فضا ایجاد شده است.

در واحدهای D1 و D2 (65 متری)، فضای کوچک آپارتمان به شکلی خالص طراحی  و ارتباط میان آشپزخانه و نشیمن با فضایی مشترک برای هر دو عملکرد برقرار شده است. روشنایی، سیالیت فضایی، آزادی ناشی از چیدمان خانه، کفپوش‌های روشن و رنگ‌های به کار رفته در مبلمان و سطوح، در کنار یکدیگر فضایی شاد و هماهنگ با بیرون بوجود آورده‌اند.

مبلمان هر سه واحد متناسب با هر فضا، از میان برندهای برتر دنیا که توسط طراحان مشهوری همچون کریم رشید(Karim Rashid)، اوکی ساتو (Oki Sato) و … طراحی شده است انتخاب و جانمایی شده‌اند.

انگیزه و جذابیت شکل‌گیری این پروژه که تجربه جدیدی برای طراح در مجتمع‌های مسکونی است، متفاوت از سایر پروژه‌های شکل گرفته با خواسته‌های استفاده‌کننده نهایی فضا بوده است. این بار طراحی و فضاسازی برای گروهی از مخاطبین یک قشر خاص است که پیش از آنکه اراده کنند، با فضایی که مطلوب نظر آنان است مواجه شوند و آن را انتخاب کنند.

کد خبر: 9911190322