daily

daily
مبلمان دیجیتال، آینده سیدنی را پس از کووید 19 تغییر می دهد

مبلمان دیجیتال، آینده سیدنی را پس از کووید 19 تغییر می دهد

الناز احمدی
1 آذر 1400 | 9:18
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

مبلمان خیابانی مدرن، پایدار و کم مصرف به گونه ای طراحی شده است که شهر استرالیا را برای ساکنین و بازدیدکنندگان آن قابل دسترس تر می کند.

شهر سیدنی نصب سرپناه های دیجیتال اتوبوس را به عنوان بخشی از توسعه مبلمان خیابانی آغاز کرده است.

340 سرپناه اتوبوس دیجیتال جدید مبتنی بر طراحی مدولار هستند و محافظت بیشتر در برابر آفتاب و باران و دسترسی بهتر را ارائه می دهند. سقف‌های شیشه‌ای حرارتی به کاهش قرار گرفتن در معرض نور خورشید و گرما در هوای گرم کمک می‌کنند و برای بهبود آسایش و راحتی کلی برای افرادی که در ایستگاه‌های حمل‌ونقل منتظر هستند طراحی شده‌اند.

آنها همچنین دارای صفحه های تبلیغاتی تمام قد هستند که می توانند اطلاعات رویدادها، به روز رسانی های جامعه و پیام های ایمنی عمومی را در زمان واقعی نمایش دهند.

شهر سیدنی همچنین تعداد توالت های عمومی را در سراسر شهر دو برابر می کند و 160 دکل اطلاعاتی جدید با صفحه نمایش لمسی تعاملی و کیوسک های ساده تر اضافه می کند. همچنین نیمکت های برنده جایزه و سطل زباله های طراحی شده توسط شرکت سیدنی تزنس را نصب خواهد کرد.

شهردار شهر سیدنی، مونیکا بارون، گفت که زیرساخت طراحی شده توسط معماران گریمشاو (Grimshaw)، خیابان های شهر را برای ساکنان، بازدیدکنندگان و مشاغل متحول می کند، در حالی که مبلمان قدیمی خیابان به عنوان بخشی از یک طرح پایداری بازیافت می شوند. این یک فرصت عالی برای بازسازی و تغییر شکل خیابان‌هایمان برای آینده و حمایت بیشتر از بهبود سیدنی پس از کووید19 است.

نیاز به کیوسک ها در طول 22 سال گذشته از اولین نصب آنها به طور قابل توجهی تغییر کرده است. تعداد کیوسک های شهری در منطقه تجاری مرکزی از 55 به 18 کاهش می یابد. دو طرح جدید کیوسک وجود دارد که متناسب با دسترسی خیابان ها و استفاده برای مناطق مختلف شهر طراحی شده است. به‌روزرسانی کیوسک باعث کاهش شلوغی خیابان‌های شهر، بهبود دسترسی و افزایش رفاه عابران پیاده می‌شود.

اندرو کورتز، گفت که هدف « ایجاد مجموعه ای متمایز و زیبا از مبلمان خیابانی است که به خیابان های سیدنی، پارک ها و قلمرو عمومی خدمات و رفاه می بخشد».

وی افزود: این طراحی جایگاه سیدنی را به عنوان شهری مترقی و شهروند محور با سرمایه گذاری مستمر در زیرساخت های عمومی تأیید می کند. این طرح به صورت دیجیتالی بهبود یافته است، به مکان، میراث و چشم انداز طبیعی تغییر یافته و دارای  ارزش های مادی و انعطاف پذیری پایدار است. این طراحی منحصر به فرد سیدنی است.

تعداد توالت های عمومی قابل دسترس در سراسر شهر از 10 به 20 دو برابر خواهد شد. توالت های جدید به طور کامل در دسترس خواهند بود و 10 مورد از تاسیسات جدید دارای یک توالت آمبولانس اضافی در مناطق پر تقاضا خواهند بود. ده تا از توالت های جدید قابل دسترس دارای بام سبز خواهند بود. این به طور طبیعی فضای داخلی واحد توالت را خنک می کند و با افزایش فضای سبز در منطقه شهر، فضای عمومی را افزایش می دهد. واحدهای توالت به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند در آینده به شبکه آب بازیافتی زیرزمینی شهر متصل شوند.

در همین حال، ستون های جدید برای نمایش اطلاعات رویدادها و پیام های عمومی مهم استفاده خواهند شد. صفحه‌نمایش‌های لمسی تعاملی جدید مسیریابی را آسان‌تر می‌کند و طراحی ارگونومیک جدید کار را برای افرادی که دارای اختلال بینایی هستند آسان‌تر می‌کند.

کد خبر: 9010247
منبع خبر: Smart cities World